Czy pierścionek ze szmaragdem jest dla każdej kobiety?

pierscionek ze szmaragdem

Nie wszystkie panie uwielbiają kolorową biżuterię. Są jednak kobiety, które doceniają piękno i urok kamieni szlachetnych o niespotykanych barwach. To właśnie na ich dłoniach bardzo często można znaleźć pierścionek ze szmaragdem. Jego wygląd jest tak wyjątkowy, że bardzo trudno go nie dostrzec na kobiecej dłoni. Na co zwrócić uwagę, szukając takiego idealnego pierścionka? Kto najczęściej decyduje się na biżuterię ze szmaragdami?

Ponadczasowa biżuteria ciągle na topie

pierscionek ze szmaragdem

Pierścionek ze szmaragdem bezapelacyjnie należy do biżuterii klasycznej, ponadczasowej, która powinna znaleźć się w szkatułce u każdej kobiety. Mnóstwo pań bowiem nosi taką biżuterię przez całe życie i towarzyszy im ona na przeróżnych ważnych okazjach i nie tylko. Trzeba bowiem podkreślić, że klasyczny subtelny pierścionek ze szmaragdem doskonale pasuje zarówno do casualowych, jak i efektownych zestawów. Na pewno idealnie pasuje on do eleganckich sukienek, kobiecych kombinezonów i innych kreacji typowo wyjściowych.

Żółte złoto i szmaragd – idealne połączenie

Szmaragd to kamień szlachetny, który efektownie prezentuje się zarówno z żółtym, jak i białym złotem. W nowoczesnej wersji można go spotkać również w połączeniu z różowym złotem. Trzeba przyznać, ze taki pierścionek doskonale sprawdzi się jako pierścionek zaręczynowy, jak i pierścionek, który może być prezentem dla pań na szereg różnych okazji. Panowie często decydują się na jego zakup przed Walentynkami, Świętami Bożego Narodzenia, jak i rocznicami ślubu.

Co jest ważne przy zakupie tego pierścionka?

Tak naprawdę, bez względu na to, czy to panowie dokonują takiego zakupu, czy panie, trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Bardzo ważne jest to, o jakiej próbie złota jest dany model, jaka jest waga i rozmiar konkretnego kamienia, jaki kształt on ma oraz kto jest jego producentem. To wszystko bowiem wpływa na cenę pierścionka. Można zauważyć, że w znanych sieciówkach z biżuterią pierścionki są dużo droższe, niż u lokalnych jubilerów, którzy sami tworzą oryginalną biżuterię.