Jak pozbyć się cellulitu?

preparaty na cellulit

Cellulit to obecnie jedna z największych zmor urodowych dotykających kobiety. Dużo łatwiej jest uporać się z nadwagą, choć czasem uważa się, że pomarańczowa skórka jest domeną tylko otyłych kobiet. Nic bardziej mylnego – mają ją nawet szczupłe panie, a pozbycie się jej jest bardzo trudne.

Niełatwa walka

preparaty na cellulit

Cellulit jest bardzo powszechny, mają go nawet największe gwiazdy kina czy modelki uchodzące za idealnie piękne, co jest najlepszym dowodem na to, że pozbycie się go nie jest łatwe. Wiele osób nawet uważa, że praktycznie graniczy to z cudem lub jest zupełnie niemożliwe. Prawda brzmi zaś następująco: pokonanie cellulitu jest możliwe, ale trudne, przede wszystkim dlatego, że jest to zjawisko wywoływane przez bardzo wiele czynników. Kiedy więc chce się mieć skórę naprawdę wolną od szpecących nierówności, trzeba przygotować się nie tyle na długą, co na bardzo intensywną walkę.

Co zastosować?

Na pojawianie się cellulitu wpływ mają takie czynniki jak: nieprawidłowa dieta, zwłaszcza obfitująca w sól, zatrzymywanie wody w organizmie i picie małych ilości płynów, brak ruchu, siedzący tryb życia, noszenie obcisłych ubrań. Niełatwo jest wyeliminować wszystkie te czynniki, ale warto skupić się przede wszystkim na tym, by sięgnąć po dobre preparaty na cellulit i stosować je każdego dnia. Najlepiej, gdy będą to zarówno wysokiej jakości balsamy do ciała, jak i suplementy diety, gdyż pozwoli to działać na skórę na dwóch poziomach: z zewnątrz i na zewnątrz. Poza tym działanie preparatów na cellulit warto wesprzeć lekką dietą, stosowaniem naprzemiennych ciepłych i zimnych pryszniców oraz masowaniem skóry objętej cellulitem. Doskonale będzie też zapewnić sobie więcej ruchu oraz starać się pić jak najwięcej płynów, gdyż jest to bardzo ważny czynnik pomagający rozprawić się z pomarańczową skórką.

Leave a Reply