Pierścionek w prezencie urodzinowym?

Jeśli znalazłeś już tą jedyną na całe życie, to przyszedł czas na oświadczyny i wręczenie pierścionka zaręczynowego. I tu zaczyna się problem. Jaki będzie najlepszy, który się spodoba i jak go wybrać?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Przede wszystkim do problemu należy podejść pragmatycznie. Znasz swoje możliwości budżetowe, upodobania przyszłej Panny Młodej i w zasadzie to wystarczy. Na koniec pozostanie do rozwiązania problem dobrania odpowiedniego rozmiaru, ale tu pomoże Ci któraś z koleżanek dziewczyny.

Pierścionek zaręczynowy jest dowodem stałości uczuć i nie ma znaczenia ile on kosztuje, ważne by był wykonany z trwałego materiału symbolizującego trwałość uczuć. Najczęściej jest to srebro, złoto w różnych kolorach lub platyna. Pierścionek musi także być ozdobiony kamieniem. Najlepiej w tej roli sprawdza się diament lub inne kamienie naturalne, jak cyrkonie, szafiry, perły lub rubiny.

Jaki kolor złota?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się pierścionek zaręczynowy z białego złota. Przede wszystkim białe złoto jest bardziej oryginalne (sprawdź modele), ale doskonale wpisuje się także do biżuterii srebrnej, którą nosi twoja dziewczyna. Jeżeli nosi biżuterię złotą to możesz zdecydować się na białe złoto łączone z tradycyjnym złotem żółtym.

Kupując pierścionek zaręczynowy pamiętaj, że to on jest najważniejszy, a nie jego cena. Ważne, żeby był ładny i elegancko zapakowany. Nie zapomnij też o ulubionych kwiatach.