Naszyjnik z literką – prezent na wiele okazji

Naszyjniki znane są już ze starożytności. Nosiły je królowe egipskie, panie dworów, jak również pracujące w polu chłopki i gospodynie domowe. W tej kwestii nic się nie zmieniło; naszyjnik to wciąż bardzo modny element biżuterii, który chętnie noszą panie niezależnie od wieku i pozycji społecznej. Z tego powodu często naszyjnik staje się prezentem. Na jakie okazje będzie najlepszy?

Naszyjnik z literką na urodziny

Urodziny to wyjątkowy dzień – w końcu nie codziennie kończy się dwadzieścia, czterdzieści czy sześćdziesiąt lat. Z tego powodu warto postarać się o oryginalny prezent dla jubilatki. Może nim być naszyjnik, do którego świetny dodatek stanowić będzie zawieszka w kształcie pierwszej litery jej imienia.

Boże Narodzenie – prezent gwiazdkowy

Pod choinką nie może zabraknąć prezentu dla nikogo! Małe pudełeczko owinięte w papier dekoracyjny będzie z pewnością wzbudzać ciekawość wśród domowników. Jeśli jego zwartością będzie naszyjnik z pierwszą literą imienia bliskiej osoby – poczuje się ona wyjątkowo.

Tradycyjne imieniny

W wielu regionach Polski wciąż hucznie obchodzi się imieniny. Jest to świetna okazja na podarowanie gustownego naszyjnika udekorowanego zawieszką w kształcie litery. Taki prezent będzie stanowił wspaniałą pamiątkę z imprezy imieninowej.

Zakończenie roku szkolnego

W tradycję polskich szkół wpisało się kupowanie prezentu dla wychowawcy klasy w momencie kończenia np. szkoły podstawowej czy liceum. Dlaczegóż by nie podarować nauczyciele naszyjnika? Jeśli dodać do tego zawieszkę z literą jej imienia – taki z pewnością przez długie lata będzie wzbudzał w niej sentyment i miłe wspomnienia związane z klasą, nad którą przez lata sprawowała pieczę.

Dzień matki

26 maja jest szczególnym dniem dla wielu kobiet, ponieważ to ich święto! W dzień matki mnóstwo osób inwestuje w przepiękne bukiety kwiatów lub pudełka pełne smakowitych czekoladek, by wyrazić miłość i wdzięczność dla swoich mam. Wspaniałym uzupełnieniem takiego prezentu będzie naszyjnik z literką (zobacz), który szczęśliwa mama będzie mogła z sentymentem nosić przez wiele kolejnych lat.