Głośniki bezprzewodowe na prezent

Głośniki bezprzewodowe w ostatnich latach stale zyskują na popularności. Zazwyczaj są to niewielkie urządzenia, w których bateria wytrzymuje od kilku do kilkunastu godzin ciągłego używania. Taki głośnik łatwo można zabrać ze sobą w podróż, wkładając go do kieszeni lub wrzucając do plecaka i dzięki temu możemy cieszyć się muzyką bez względu na dostęp do stałego gniazdka zasilania.

Łączność

Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań pozwalających połączyć się z takim głośnikiem. Jednym z najpopularniejszych jest protokół Bluetooth, który znajdziemy dziś w każdym smartfonie i laptopie, coraz łatwiej też kupić głośniki bezprzewodowe wykorzystujące technologie NFC, która przyśpiesza proces łączenia. Dla audiofilów może być ważne, by głośnik miał wbudowane gniazdo AUX/Jack, pozwalające na przesłanie muzyki po kablu. To rozwiązanie zabiera nam jednak wolność i swobodę, jaką daje używanie głośników bezprzewodowych, dając w zamian wyższą jakość dźwięku. Coś za coś.

Zastosowanie

Głośniki bezprzewodowe są świetnym uzupełnieniem grilla, czy też spotkania w plenerze. Wystarczy go mieć przy sobie i sparować z telefonem byśmy mogli cieszyć się muzyką. Te z wyższej półki potrafią mieć rewelacyjną jakość dźwięku i bardzo długi czas działania na baterii. Coraz częściej wprowadzane na rynek są konstrukcje wodoodporne, którym nic się nie dzieje nawet po wrzuceniu do basenu.

Czy warto?

Na pewno dla osób, które lubią być w ruchu, jest to dobre rozwiązanie, by cieszyć się swoją muzyką i audiobookami bez żadnych ograniczeń. Taki głośnik bezprzewodowy sprawdzi się też w domu u osób, które nie lubią kabli i cenią sobie walory estetyczne. Ich spadające ceny i rosnąca ilość producentów, którzy oferują takie urządzenia, sprawiają, że naprawdę warto spróbować czy to jest sprzęt dla nas.