Pierścionki zaręczynowe – jak dokonać ich wyboru?

Pierścionki zaręczynowe wykazują szczególną, bowiem sentymentalną wartość. Tradycja nakazuje, żeby były wykonane z kruszców szlachetnych i kamieni. Powinny być zatem drogocenne, ale również eleganckie, gustowne i trwałe – w końcu mają przecież służyć przez długi czas. Różnorodność modeli jest na tyle duża, iż ciężko się będzie zdecydować na jakiś konkret. Każdy z nich jest na swój sposób atrakcyjny, dlatego podczas wyboru warto będzie kierować się nie tylko zewnętrznym wyglądem, ale również praktycznymi kwestiami: dopasowaniem do stylu i gustu kobiety oraz wytrzymałością.

Złota oprawa

Dawniej, zwykle na zaręczyny wybierano żółte złoto – symbol szlachetności, dobrobytu i bogactwa. Obecnie tak samo lubiana i popularna jest jego biała wersja. Swoim wyglądem przypomina ona srebro, a tak naprawdę ma w składzie złoto z domieszką różnych metali – zwykle cynku i niklu, które nadają mu jaśniejszą barwę – czasami szarą, czasami białą wraz z żółtym połyskiem. Białe złoto będzie dobre dla tych kobiet, które codziennie noszą srebro. Taka barwa jest także o wiele bardziej uniwersalna i pasuje do każdej ze stylizacji. W ostateczności możemy skusić się na połączenie białego i żółtego złota.

Kamienie szlachetne

Kobiety lubią bardzo wszelkie błyskotki, dlatego powinno się zadbać o to, żeby pierścionki zaręczynowe (tutaj) je posiadały. Kamień ten może być bardzo skromny albo okazały, a wybierając jego rozmiar, kształt i typ, warto kierować się głównie gustem swojej kobiety. Wybór jest bardzo duży. Brylant jest uniwersalnym i klasycznym rozwiązaniem – ze wszystkich kamieni jest także najbardziej wytrzymałym. W przypadku mniejszego budżetu, możemy zaś brać pod uwagę cyrkonie. Są one także przezroczyste i wyglądem przypominają diament, ale nie są tak odporne na użytkowanie na co dzień. Spośród innych opcji, do wyboru mamy:

  • niebieski szafir,
  • czerwony rubin,
  • mieniący się wieloma kolorami tanzanit,
  • fioletowy ametyst,
  • zielony szmaragd.

Wybór ostateczny zależeć będzie od tego, jakie barwy wybiera na co dzień nasza partnerka i jaki posiada rodzaj urody.